Juniori VK Jug Croatia osiguranja u prvom su kolu polufinalnog turnira Prvenstva Hrvatske ostvarili minimalnu pobjedu nad zagrebačkom Mladosti rezultatom 7:8 (2:1, 2:2, 2:3, 1:2).

Obje momčadi pojačane su igračima koji inače nastupaju za prvu momčad, tako su Mladostaši bili predvođeni Bajićem, Hercegom, Samardžićem… S druge strane na vratima Juga bio je večeras odlični Antonio Vukojević, koji je donio prevagu s nestvarnih 16 obrana. Ispred njega obranu je predvodio Marko Žuvela, dok je Filip Kržić dirigirao napadom.

Kako se i najavljivalo, ovo je bila do kraja neizvjesna utakmica. Momčadi su se cijelo prvo poluvrijeme izmjenjivale u vodstvu. Onda je početkom drugog dijela Luka Brnetić realizirao peterac i odveo Mladost na dva gola razlike. Nedugo zatim Leo Cukrov postiže pogodak sa stative i smanjuje vodstvo Zagrepčana. Mladi prvotimac Mladosti, Luka Bajić četvrt put šalje loptu iza Jugovog vratara i ‘Žapci’ su ponovo na plus dva. Jugov defanzivac, Marko Žuvela dvije sekunde prije kraja treće četvrtine zabija za poravnanje rezultata.

Početkom posljednjeg dijela utakmice Boris Ivaniš postiže još jedan pogodak sa stative te Jugaši prelaze u vodstvo, nakon što su više od trinaest minuta stizali rezultat. Do kraja utakmice vidjeli smo još po jedan pogodak sa svake strane. Mladostaši su imali posljednji napad za izjednačenje, međutim Vukojević je još jednom zatvorio svoja vrata te je osigurao tri boda svojoj momčadi. Osim njega večeras se svojim nastupom iskazao i Žuvela. Osim standardno odlično odrađenog posla u obrani, Jugov bek se razigrao i u napadu te je postigao tri gola. Danas je svoj povratnički nastup, nakon ozljede, upisao Mavro Farčić te je postigao jedan pogodak.

VK Jug CO: Antonio Vukojević, Leo Cukrov 1, Boris Ivaniš 1, Mavro Farčić 1, Filip Kržić 1, Nikola Šimunović, Antonio Gavranić, Ivan Vukojević, Ivan Špetić, Đivo Bobić 1, Marko Žuvela 3, Luka Kirigin, Maroje Ursić, Nikola Ljepava
trener: Veselin Đuho, pomoćni trener: Goran Sukno

U drugom susretu šibenske skupine, splitski Jadran je svladao domaći Solaris rezultatom 5:10. Nakon prvog kola, na vrhu ljestvice su Jug i Jadran s po tri boda, dok su Mladost i domaćini bez bodova. Jugaši turnir nastavljaju sutra u 10.45, utakmicom drugog kola protiv Jadrana is Splita. Pobjedom bi Jugaši osigurali plasman na završni turnir, koji će se održati u Dubrovniku. Kao i večeras, Jugaše ćete moći uživo pratiti u programu PlanetSporta.