Prvi susreti nove sezone LEN Lige prvaka, donijeli su nam mnoge zanimljive dvoboje. Favoritima nije bilo lako jer su im protivnici pružili izniman otpor, ipak na kraju ih je većina uspjela izvući pobjede. Najveće iznenađenje pružio nam je europski prvak, koji je poražen na gostovanju u Veroni.

Skupina ‘A’

Zanimljivi susreti u ovoj grupi nas tek očekuju. Favorizirane momčadi su dominirale u prvom kolu. Crvena zvezda je uspjela parirati Pro Reccu više od dvije četvrtine te je na poluvremenu rezultat bio 3:4. U nastavku su Talijani pokazali svoju snagu i u posljednje dvije četvrtine su postigli 13 pogodaka. Izabranici Ratka Rudića su u tom periodu primili samo jedan pogodak i konačni rezultat je na kraju iznosio 4:17.

Mađarski klub Ferencvaros se nakon 17 godina izbivanja iz Lige prvaka vratio u stilu. Na svojem su terenu porazili prošlogodišnjeg sudionika Final eighta, moskovski Dynamo rezultatom 13:6. Ključne su bili druga i treća četvrtina, kada je mađarski prvak pokazao silu i taj period igre dobio sa sedam pogodaka razlike.

U reprizi prošlosezonskog četvrtfinala, Barceloneta je uvjerljivo svladala Eger s ukupnih 13:7. Nakon tri četvrtine rezultat je iznosio 6:4. Onda je u posljednjoj dionici igre zapuhao katalonski vjetar i poslao Mađare kući s čak šest pogodaka u posljednjih osam minuta igre.

Nimalo lagan posao nije imala ni Brescia na gostovanju u Bukureštu. Steaua se dobro držala prve dvije četvrtine, međutim u trećoj dionici igre Talijani se odvajaju na četiri pogodtka razlike. Ni to nije pokolebalo domaćine pa se s dva pogotka u posljednjoj dionici vračaju na 5:7. Kada su svi pomislili da će se na bazenu u Bukureštu igrati uzbudljiva završnica, talijanski reprezentativac Pietro Figlioli postiže pogodak za konačnih 5:8.

Skupina ‘B’

Za razliku od skupine ‘A’, ova grupa nam je već ponudila četiri neizvjesna dvoboja. Samo je jedan pogodak presudio pobjednika u tri utakmice, dok je četvrta završila bez pobjednika. Najveće iznenađenje dogodilo se u Veroni, gdje je domaćin srušio aktualnog prvaka Europe. BPM Sport management je u svom prvom povjesnom nastupu u najelitnijem klupskom natjecanju pobjedio veliki Olympiacos rezultatom 7:6. Ključnom se pokazala druga četvrtina, u kojoj su domaćini postigli četiri pogotka. Za to vrijeme Dejan Lazović je činio čuda na golu i Grci nisu postigli pogodak punih 16 minuta. Uspjeli su smanjiti vodstvo tek 32 sekunde prije kraja treće četvrtine. Domaćini su do kraja uspjeli izdržati napade kluba iz Pireja i tako su upisali ovu povjesnu pobjedu.

Činilo se kako će pobjednik iz 2017. imati lagan posao na svom bazenu, nakon što su poveli s 3:0 u prvoj četvrtini protiv splitskog Jadrana. Ipak Splićani se u nastavku bude i cijelu utakmicu pušu za vratom Szolnokiju. Izabranici Ivana Asića su u zadnjoj minuti utakmice imali i napad s igračem više za izjednačenje. Nažalost nisu iskoristili brojevnu prednost u bazenu i rezultat je ostao 10:9. Unatoć porazu veseli činjenica da se Jadran pokazao kao dostojan suparnik najboljim europskim klubovima.

Za razliku od Jardana, Mladost je u svom povratničkom nastupu uspjela izvući bod na bazenu uz Savu. Kada je Hannover poveo s četiri pogotka prednosti sredinom druge četvrtine, činilo se da će Njemci odnijeti sva tri boda iz Zagreba. Ipak ‘Žapci’ se bude i polako stižu rezultat. Izabranici Zorana Bajića se nisu predavali i čak su došli do vodstva početkom posljednje četvrtine pogotkom Cosmina Radua. Odmah potom gosti se bude i odlaze na dva pogotka prednosti nešto više od minute prije kraja dvoboja. Mladostaši brzo reagiraju i smanjuju vodstvo na jedan pogodak razlike. Antonio Petković je udarcem sekundu prije kraja utkamice postavio konačnih 11:11 i Mladostašima donio veliki bod.