VK Jug Croatia osiguranje uspješno je započeo novu sezonu u najprestižnijem klupskom natjecanju. U prvom kolu LEN Lige prvaka, izabranici Vjekoslava Kobešćaka u Berlinu su bili bolji od domaćina Spandaua rezultatom 6:7 (0:2, 1:2, 2:1, 3:2).

Jugaši su nervozno ušli u susret. Prvu priliku za postizanje pogotka, imao je Luka Lončar. Njegov pokušaj brani danas dobri Lazslo Baksa na golu njemačke momčadi. Nakon toga ističu se mlade snage. Prvo Alexandros Papanastasiou postiže lijepi pogodak s vanjske pozicije, a potom Loren Fatović bježi u kontru i prekrasnim lobom postavlja konačnih 0:2 na kraju prve četvrtine.

Nakon nešto više od dvije minute igre u drugoj četvrtini, Maro Joković pogađa rašlje na isteku napada. Već sljedeći napad, Fatović ponovo bježi svom čuvaru i postiže četvrti pogodak Jugaša večeras. Nakon nešto više od 12 minuta igre, Spandau prvi put trese mrežu Tonija Popadića i smanjiva vodstvo Juga na 1:4. Upravo s tim rezultatom se pošlo na veliki odmor.

Treći dio utakmice bolje otvaraju domaćini. Nakon manje od minut igre, Mateo Ćuk iz polukontre postiže pogodak i smanjiva prednost na dva pogodtka razlike. Nije dugo trebalo Maru Jokoviću da još jednim lijepim golom ponovo odvoji svoju momčad na ugodna tri pogotka prednosti. Iskusni Marko Stamm ponovo dovodi Spandau na dva pogotka zaostatka. Nakon toga, Njemci bježe u kontru, no večeras teško savladivi Toni Popadić zaustavlja domaćine da se u potpunosti vrate u utakmicu.

Dugu krizu Jugaša prekida Marko Macan pogotkom sa stative s igračem više. Do tog trenutka naši momci nisu tresli protivničku mrežu čak 12 minuta. Ipak domaćini se ne predaju i ponovo stižu na dva pogotka zaostatka. Kada je Xavi Garcia tri minute prije kraja postigao pogodak, činilo se da će se Vjeko i njegova momčad u Grad vratiti s tri boda. Međutim pad koncentracije doveo je do dva brza pogotka Spandaua i utakmica je ponovo postala neizvjesna. Ipak Jugaši su se oporavili od šoka i do kraja uspjeli zadržati prednost i doma se vratiti s punim plijenom iz Berlina.

VK Jug CO većeras je predvodio sjajni Toni Popadić s 11 obrana. Loren Fatović i Maro Joković po dva su puta slali loptu iza protivničkog vratara. Po jedan pogodak su dodali Alexandros Papanastasiou, Marko Macan te Xavi Garcia. Jugov centarski par večeras se nije upisao među strijelce, ali svoj doprinos pobjedi dali su s devet izborenih igrača više.

Sljedeći europski ispit pred Jugašima je 3.11., kada idu u goste Jadranu. Splitska Momčad je večeras pokazala odličnu igru i doživila tek minimalni poraz u Mađarskoj od Szolnokija.