Niti nakon osam odigranih kola LEN Lige prvaka, vaterpolisti Jug Croatia osiguranje ne znaju za poraz. Oni su na teškom gostovanju u Ateni kod aktualnog prvaka Europe Olympiacosa, odigrali neriješeno 10:10 (4:2, 3:2, 0:2, 3:4).

Jugaši su odigrali dva totalno različita poluvremena. U prvih šesnaest minuta igre puno toga nije štimalo, Grci su lagano dolazili do prilike za udarac, a u napadu nije bilo rješenja. Rezultat takve igre bilo je vodstvo Olympiacosa od četiri gola prednosti (6:2). Ipak do poluvremena Jug preko Lončara, koji je dva puta slao loptu iza Pavića, uspjeva smanjiti na minus dva, ali Obradović pogađa za 7:4 s čime se i otišlo na veliki odmor.

U drugom poluvremenu u bazenu je bio Jug kojega smo navikli gledati u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka. Fanastična obrana s probuđenim Popadićem na golu, a i napad je pružao potpuno drugo sliku od viđenog u prvom poluvremenu. Najprije je Papanastasiou prevario Pavića, a potom je Merkulov iz popravnog pokušaja pogodio za 7:6. S golom minusa Jugaši su ušli u posljednjih osam minuta.

Jug u posljednjoj četvrtini nastavlja u petoj brzini. U dvije i pol minute minus jedan pretvaraju u plus dva. Najprije Papanstasiou iz kontre poravnava na 7:7, potom Fatović s dva igrača više dovodi Juga u prvo vodstvo, a sjajan period Juga zaključio je Joković prekrasnim pogotkom s vanjske pozicije. Grci iz peterca preko svog najboljeg igrača Genidouniasa, smanjuju na 8:9. U sljedećem napadu – drama. Kontrafaul pa isključenje Macana, isključenje i faul za peterac Fatovića pa Grci preko Gounasa iz još jednog kaznenog bacanja stižu do poravnanja.

Osim što su ispustili veliku prednost, Jugaši u posljednje dvije minute ulaze bez Benić, Macana, Fatovića i Merkulova koji se zaradili po tri isključenja, tako da su se u bazenu osim iskusnih Garcije, Jokovića i Lončara, našli mladići Papanastasiou (19), Kržić (18) i Žuvela (17). Upravo je ‘mali’ Žuvela na asistenciju Garcije s igračem više ‘probušio’ Pavića za vodstvo Juga 10:9. Kad smo se ponadali kako će Jugaši iz Atene s tri nova boda, Genidounias je s vanjske pozicije, 19 sekundi prije kraja utakmice pogodio za konačnih 10:10.

Sve u svemu, još jedna sjajna predstava Jugaša koji, kako sezona odmiče, igraju sve bolje i ovim su rezultatom napravili ogroman korak na putu koji vodi prema Hannoveru gdje se u lipnju igra završni turnir osam najboljih momčadi Starog kontinenta.

Nakon osam odigranih kola Jug CO je vodeći u skupini ‘B’ sa 22 osvojena boda, Sport management je drugi sa 16 dok treću poziciju drže Olympiacos i Szolnoki s 12 bodova.
U sljedećem kolu, 27. Veljače Jug CO gostuje u Zagrebu kod Mladosti

Olympiacos – Jug CO 10:10 (4:2, 3:2, 0:2, 3:4)
PIREJ Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Arkadiy Voevodin (Rusija).
OLYMPIACOS: Pavić (6 obrana), Mylonakis, Skoumpakis, Genidounias (5), Fountoulis, Kakaris, Dervisis, Bušlje, Mourikis, Gounas (2), Argyropoulos (2), Obradović (1), Galanopoulos. Trener: Theodos Vlachos.
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (7 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar (2), Joković (2), Garcia (1), Lozina, Merkulov (1), Kržić, Žuvela (1), Benić, Papanastasiou (2), Jurišić. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Olympiacos 5/13, Jug CO 5/8
Peterci: Olympiacos 2/2, Jug CO –