Hrvatska vaterpolska reprezentacija, pobjedom u prvom kolu nad izabranom vrstom Sjednijenih Američkih Država, uspješno je otvorila FINA kup u Berlinu. Nakon 32 minute igre, rezultat na semaforu je iznosio 15:10 (3:2, 4:2, 3:3, 5:3).

Amerikanci su dobro otvorili utakmicu i poveli 0:1. Našima je trebalo manje od minute da izjednače. Marko Macan postigao je prvi pogodak Hrvatske na ovom natjecanju i tako neutralizirao jedino vodstvo protivnika na utakmici. Nakon toga naši preuzimaju inicijativu i neispuštaju vodstvo do kraja utakmice.

Izabranike Ivice Tucka je predvodio Ante Vukičević s četiri postignuta pogotka. Tri je dodao Loren Fatović, dok su Marko Macan, Andro Bušlje i Xavi Garcia po jednom zatresli mrežu protivničkog vratara. Lovre Miloš i Luka Lončar su se na listu strijelaca upisali po jednom.

U drugoj utakmici skupine ‘B‘, Srbija je deklasirala Južnoafričku Republiku. Srbi su odmah na startu krenuli furiozno i dobili prvu četvrtinu rezultatom 4:1. Sljedeće dvije četvrtine Južnoafrikanci nisu uspjeli postići pogodak, dok su izabranici Dejana Savića 12 puta slali loptu u protivničku mrežu. Konačan rezultat iznosio je 21:3 (4:1, 5:0, 7:0, 5:2).

Nakon utakmica prvog kola, Srbija i Hrvatska imaju po dva boda. Zbog bolje gol razlike Srbi su prvi, naši reprezentativci drže drugo mjesto, dok su SAD i JAR na dnu ljestvice bez bodova.

U utakmicama prvog kola skupine ‘A‘, sastaju se u 19.10 Australija i Japan te u 20.30 Njemačka i Mađarska.

Hrvatska nastavlja natjecanje sutra, utakmicom drugog kola protiv Južnoafričke Republike u 19.00.