Olympiacos, Barceloneta Szolnok i Eger, četiri su momčadi koje su nakon dvanaest odigranih kola osigurale plasman na završni turnir osam najboljih momadi Europe i tako se priključile Pro Reccu koji je finale osigurao prije nekoliko kola.

Derbi kola igrao se u Pireju gdje je Olympiacos dočekao Bresciju. Već na poluvremenu imala je domaća momčad plus pet (7:2) i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Grke je sa šest pogodaka predvodio Konstantinos Geniodounias.

Barceloneta je lakše nego što konačnih 6:8 govori došla do pobjede u Budimpešti kod OSC-a. Španjolci su kontrolirali rezultat i kad je trebalo ubacili bi u višu brzinu tako da domaća momčad niti u jednom trenutku nije ugrozila njihovo sigurno vodstvo. Ovo je španjolskom prvaku bila sedma pobjeda u nizu.

Moskovski se Dynamo, prema očekivanjima lako obračunao s Partizanom. Na kraju uvjerljivih 16:4 i skok na diobu trećeg mjesta s Jugom.

U skupini ‘B’, aktualni prvak Szolnok teškom je mukom upisao domaću pobjedu protiv, ove sezone odličnog Spandaua. Nijemci su cijelo vrijeme bili u rezultatskom zaostatku, ali su nešto više od tri minute prije kraja uspjeli poravnati na 8:8. Ipak, već u sljedećem napadu, Milan Aleksić je s igračem više postavio knočnih 9:8.

Eger je svoj četvrti uzastopni nastup na završnom turniru osigurao domaćom pobjedom protiv hercegnovskog Jadrana 8:4. Crnogorci su i dalje pet bodova iza četvtoplasiranog Spandaua te su dva kola prije kraja i dalje su matamatički u igri za prolaz na Final 8.

Pro Recco se lagano prošetao Bukureštom gdje je do bodova stigao pobjedom 13:6, a u derbiju začelja Sabadell je slavio kod Alphena rezultatom 16:14.