Hrvatska je u posljednoj utakmici turnira ‘Dubrovnik 2016’ pobijedila Crnu Goru rezultatom 7:5 (3:0, 0:1, 3:2, 1:2).

Sasvim suprotna slika Hrvatske u odnosu na jutrošnju utakmicu s Njemačkom. Odlična igra naše reprezentacije, agresivno u obrani, efikasno u napadu donijela je početno vodstvo 3:0, rezultat kojim je završila prva četvrtina. Drugi dio bio je manje efikasan tek jedan gol Crne Gore za 3:1 na poluvremenu utakmice.

Početkom trećeg dijela utakmice, Crna Gora je smanjila na gol zaostatka, ali je u samo pola minute Hrvatska preko Bukića i Sukna vratila prednost na + 3 (5:2). Još po jedan gol pao je sa svake strane pa se u posljednju dionicu ušlo rezultatom 6:3.

Crnogorci su s dva uzastopna gola pet minuta prije kraja stigli na gol zaostatka, a konačnih 7:5 djelo je Sandra Sukna.

Istaknimo učinak četvorice jugaša. Odličnog Marka Bijača koji je skupio 11 obrana, dvostruke strijelce Luku Lončara i Mara Jokovića te Marka Macan koji je odradio lavovski posao u obrani.

Usprkos porazu, Crna Gora je sa šest osvojenih bodova osvojila prvo mjesto, zahvaljujući boljoj ukupnoj gol razlici, Hrvatska je druga također sa šest bodova, koliko je osvojila i trećeplasirana Njemačka dok je posljednji Brazil bez bodova.

Najboljim igračem turnira proglašen je Sandro Sukno.

Hrvatska – Crna Gora 7:5 (3:0, 0:1, 3:2, 1:2)

DUBROVNIK Bazen u Gružu
Gledatelja 500.
Suci: Dejan Adžić (Crna Gora), Mladen Rak (Hrvatska)
Delegat: Nikola Curić (Hrvatska)

HRVATSKA: Bijač (11 obrana), Burić, Petković, Lončar 2, Joković 2, Bukić 1, Vukičević, Čagalj, Sukno 2, Pavlović, Šetka, Macan, Marcelić. Izbornik: Ivica Tucak.

CRNA GORA: Radić (2 obrane), Pješivac, Pasković, Čučković, Da. Brguljan, Radović 2, M. Janović 1, N. Janović, Ivović, Mišić 1, Vukčević, Jokić, Šćepanović (6 obrana), Sekulić 1. Izbornik: Vladimir Gojković.

Igrač više: Hrvatska 3/7, Crna Gora 1/6
Peterci: Hrvatska 1/1, Crna Gora –