Jug Croatia osiguranje upisao je novu veliku pobjedu u ovosezonskoj LEN Ligi prvaka. Večeras je u Gružu nastradao BPM Sport management rezultatom 9:8 (3:5, 4:0, 1:1, 1:2).

Talijani su u Dubrovnik stigli s tri pobjede u tri odigrana kola. Redom su pobjeđivali osvajače lige prvaka u posljednje dvije sezone. Kraj toj seriji došao je kada su snage odmjerili s Jugom, koji je titulu najbolje momčadi starog kontinenta odnio prije nešto više od dvije godine.

Juagaši su počeli vrlo nervozno te su gosti nakon prvih osam minuta imali prednost od dva pogotka razlike. Dvije minute odmora između četvrtina dobro su djelovale na igrače Juga te su u drugoj četvrtini ostavili goste bez pogotka. Sredinom trećeg djela utakmice Talijani stižu do izjednačenja, no Xavi Garcia donosi prednost pred kraj treće četvrtine. Talijani se ne predaju te ponovo neutraliziraju prednost Jugaša. Loren Fatović pogotkom iz peterca postavio je konačnih 9:8.

Xavi Garcia večeras je kapetanski predvodio momčad. Katalonac je postigao dva pogotka te se istaknuo odličnim reakcijama u obrani. Uz njega po dva su se puta u listu strijelaca upisali Maro Joković i Luka Lozina. Po jednom su loptu iza protivničkog vratara poslali Loren Fatović, Daniil Merkulov i Hrvoje Benić. Toni Popadić se ponovo istaknuo odličnim obranama kada je to bilo najpotrebnije.

Ovom pobjedom Jug CO ostao je usamljen na vrhu ljestvice skupine ‘B’. Momčad Vjeka Kobešćaka ostala je jedina neporažena momčad svoje grupe, dok isti učinak u skupini ‘A’ imaju Pro Recco i Barceloneta. Sljedeći europski ispit pred Jugašima je 19.12., kada će odmjeriti snage s Hannoverom na gostovanju u Njemačkoj.