Juniori Jug Croatia osiguranja pobjedom su otvorili nastup na finalnom turniru Prvenstva Hrvatske koje se od večeras igra u Gružu. Oni su u prvom kolu pobijedili riječko Primorje rezultatom 12:9 (4:2, 1:2, 5:1, 2:4).

Nakon mimimalnog vodstva na poluvremenu utakmice (5:4), igrači trenera Veselina Đuha ubacili su u višu brzinu te su treću dionicu igre dobili s 5:1 i tako s nedostižnih pet golova prednosti ušli u posljednjih osam minuta igre. Stečenu su prednost držali do samog kraja kada su Riječani s dva uzastopna pogotka smanjili na konačnih 12:9.

U pobjedi Juga, po tri gola postigli su Kristijan Čulina i Filip Kržić, po dva su dali Đivo Bobić i Marko Žuvela dok su Leo Cukrov i Ivan Vukojević po jednom slali loptu iza leđa riječkog vratara.

Sutra ujutro, s početkom u 11,50 sati, Jugaši će u drugom kolu igrati protiv splitskog Mornara.