Vaterpolski klub Jug Adriatic osiguranje prvak je Hrvatske za sezonu 2021./2022. U Četvrtoj utakmici finalne serije Jugaši su u Gružu svladali Jadran iz Splita rezultatom 10:9 (3:2, 0:1, 2:1, 1:2, 4:3).

Ovo je bila znatno različita utakmica od one koja se odigrala prije četiri dana u gradu pod Marjanom te nijedna momčad nije imala dva pogotka prednosti. U prvih osam minuta vođa Jadranaša bio je Rino Burić koji je postigao prva dva pogotka svoje momčadi. Dubrovčani na prvi predah odlaze s prednošću milimetarski preciznim udarcem Marina Tomasovića s krila u napadu s igračem više. U drugom periodu vodila se rovovska bitka i jedini pogodak djelo je Anđela Šetke te se na veliki predah otišlo neriješenim rezultatom.

Jug je u nastavku igre ponovo bio bolja momčad u bazenu i na grčki pogon u posljednjih osam minuta ušao je s pogotkom prednosti. Dubrovačka momčad početkom četvrte četvrtine imala je više prilika prelomiti utakmicu, međutim momčad Vjekoslava Kobeščaka nije uspjela prvo realizirati kontranapad te potom i napad s dva igrača više. Kazna je uslijedila u sljedećem napadu kada je Konstantin Kharkov sjajno pogodio za novo izjednačenje. Nakon još jednog neiskorištenog igrača više od strane Jugaša, Burić svojim trećim pogotkom 34 sekunde prije kraja dovodi Jadran na prag pobjede. Jugov trener u posljednjem napadu poslao je i vratara Tonija Popadića pred protivnički gol. Lopta je kružila oko zone, tribine su bile na nogama. Nakon nekoliko dodavanja lopta dolazi u ruke Hrvoja Benića koji je, znajući da ishod utakmice ovisi o njemu, hrabro opucao prema protivničkom golu i provukao loptu pored Ivana Marcelića za ludilo na odlično popunjenom Guškom bazenu. U preostalih 7 sekundi splitska momčad nije uspjela postići pogodak i pristupilo se izvođenju peteraca.

Prva tri izvođača s obje strane bila su uspješna, potom je loptu uzeo Marin Delić. Znavši tko se nalazi preko puta njega, igraču Jadrana zadrhtala je ruka i pogodio je okvir gola. Na drugoj strani Marko Žuvela uvjerljivo je pogodio u gornji kut gola. Na red je došao najbolji strijelac ovogodišnjeg Prvenstva Hrvatske Jerko Marinić-Kragić. Jugov vratar ponovo je unio strah u kosti izvođača posljednjeg peterca momčadi iz Splita pa je Kragić zatresao stativu i slavlje u Gružu moglo je početi.

Večerašnja atmosfera podsjetila je na one iz slavnih dana Jugove povijesti. Osvjanje 17. naslova prvaka Hrvatske, 39 naslov državnog prvaka, te 66. trofej u povijesti pred 1 800 Jugaša predivan je način za završiti domaću sezonu na bazenu u Gružu.