Kako je krenulo, dobro je završilo. Nakon prve četvrtine, vjerojatno najlošije odigrane u povijesti hrvatske reprezentacije, i vodstva Talijana 6:1, bilo je jasno da je pitanje pobjednika riješeno.

Naši su se igrači malo trgli i do kraja utakmice podigli razinu igre u obrani što je rezultiralo s tek dva gola u Pavićevoj mreži u 24 minute igre za konačnih 6:8 (1:6, 1:0, 1:2, 3:0).

Sandro Sukno s dva gola bio je najbolji strijelac naše reprezentacije, po jedan su postigli Luka Lončar, Luka Bukić, Ante Vukučević i Anđelo Šetka.
Maro Joković radi lakše ozljede nije ulazio u igru kao ni Marko Bijač. Marko Macan igrao je desetak minuta, a u posljednjoj četvrtini zaradio isključenje s pravom zamjene.

Hrvatska će u subotu s početkom u 12,00 sati igrati za sedmo mjesto protiv Rusije koja je u drugoj utakmici za plasman od petog do osmog mjesta poražena od Španjolske 10:9.

Hrvatska – Italija 6:8
Suci: Boris MARGETA (Slovenija), Georgios STAVRIDIS (Grčka)
Po četvrtinama: 1:6, 1:0, 1:2, 3:0