U Gradu se od danas do nedjelje održava turnir Olimpijske nade za mladiće rođene 2003. godine i mlađe. Na natjecnaju nastupa osam momčadi iz Hrvatske i Crne Gore. Ekipe su smještene u dvije skupine po četiri momčadi od kojih će se, nakon tri odigrana kola, dvije prvoplasirane plasirati u polufinale.

Boje naše županije u Gružu brane Jug Croatia osiguranje, KPK te momčad Cavtata, koja je sastavljena od Jugaša.

U jutros odigranom prvom kolu sastali su se mladi Korčulani i Jug. Bilo je neizvjesno, no na kraju su izabranici Miha Bobića izvukli tri boda. Do poluvremena je momčad Emila Nikolića dobro parirala Jugašima, no onda je Ivan Jurišić zaključao svoja vrata te je odveo svoje suigrače do pobjede. Konačan rezultat je iznosio 7:3 (2:2, 2:1. 1:0, 2:0).

VK Jug CO: Ivan Jurišić, Bruno Bobić, Nikola Ljepava, Dominik Lončarić, Zvonimir Perić, Anotnio Zadro, Matej Miloglav, Maro Banić 1, Roberto Radić 4, Hrvoje Zvono 1, Patrik Kolak 1, Zvonimir Miloglav, Maroje Sršen, Jakov Cvjetković
trener: Miho Bobić, pomoćni trener: Željko Vukčević

U drugom kolu Jug Croatia osiguranje se sastao s Cattarom, koji je u jutarnjem djelu bio bolji od Primorca. Mladi Kotorani uspjeli su parirati Jugašima jedino u prvoj četvrtini. U drugih osam minuta momčad Miha Bobića stvorila je prednost od četiri pogotka razlike, što se pokazalo nedostižnim te je konačan rezultat iznosio 12:8 (3:3, 4:0, 4:3, 1:2).

VK Jug CO: Ivan Jurišić, Bruno Bobić, Nikola Ljepava 1, Dominik Lončarić, Zvonimir Perić 1, Anotnio Zadro 1, Matej Miloglav 3, Maro Banić 1, Roberto Radić 1, Hrvoje Zvono 4, Patrik Kolak, Zvonimir Miloglav, Maroje Sršen, Jakov Cvjetković
trener: Miho Bobić, pomoćni trener: Maro Balić

Osim Juga, na turniru nastupa i VK Cavtat. Momčad Cavtata sastavljena je od mlađe generacije mlađih juniora Jug Croatia osiguranja, koji su ovim potezom dobili priliku nametnuti se svom treneru za nastavak sezone. U prvom su se kolu sastali s VK Bijelom te su ostvarili pobjedu. Nakon tri četvrtine Cavtat je imao prednost od tri pogotka razlike. Bijela je iskoristila lagano opuštanje protivnika u posljednjih osam minuta te je na kraju razultat iznosio 8:7 (1:1, 4:2, 2:1, 1:3).

VK Cavtat: Maro Šimunović, Ivan begić, Jure Jarak, Leo Gojan, Šime Šimunović 1, Dominik Lončarić, Vlaho Pavlić, Dominik Dumančić 1, Josip Tolja 3, Luka Bjeopera 3, Nedjeljko Ljuban, Ivan Kisić, Luka Živalj, Antun Kljunak

Popodnevni program donio im je dvoboj s Jadranom. Mladi Hercegnovljani su bili bolji tijekom cijelog dvoboja te su na kraju slavili rezultatom 15:6 (6:0, 4:2, 4:3, 1:1).

VK Cavtat: Maro Šimunović, Ivan begić, Jure Jarak 2, Leo Gojan, Šime Šimunović, Dominik Lončarić 1, Vlaho Pavlić, Dominik Dumančić 1, Josip Tolja 1, Luka Bjeopera, Nedjeljko Ljuban, Ivan Kisić 1, Luka Živalj, Antun Kljunak

Sutra ujutro su na rasporedu utakmice trećeg kola po skupinama. VK Jug CO će se u 11.20 sastati s Primorcem, dok će VK Cavtat odmjeriti snage s Budvom u 9.00.