Veliku pobjedu upisali su vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja na gostovanju u Szolnoku. Igrači trenera Vjekoslava Kobešćaka odigrali su odličnu utakmicu i na kraju slavili s velikih 12:16 (4:4, 3:5, 3:5, 2:2).

Odlično su Jugaši otvorili utakmicu, pobjegli na 3:0, ali su Mađari ipak do kraja prve četvrtine uspjeli sve vratiti na nulu pa se u drugih osam minuta ušlu u egalu, 4:4. Loren Fatović otvorio je pogotkom drugi dio, a odmah potom domaćini su izjednačili, ispostavilo se posljednji put na utakmici. Sve nakon toga bilo je u znaku Juga koji je znalački čuvao stečenu prednost. Puno plivanja, lijepih akcija i asistencija na koje Viktor Nagy nije imao odgovora. Posebno lijepi bili su golovi za 7:5, kada je nakon polukontre i asistencije Xavija Garcije zabio Alex Papanastasiou te solo akcija Hrvoja Benića i lob preko nemoćnog Nagya za 10:7.

Najbolji strijelci ove utakmice bili su Hrvoje Benić i Loren Fatović s po četiri pogotka, Paulo Obradović postigao je tri, Alex Papanastasiou i Luka Lončar po dva te Luka Lozina jedan. Toni Popadić zaustavio je 13 udaraca na svoj gol.

Nakon devet odigranih kola Jug Adriatic osiguranje je na drugom mjestu skupine ‘A’ s bodom manje od Barcelonete koja je u derbiju kola na svom plivalištu pobijedila Olympiacos i koji je pao na treće mjesto.