Jug Croatia osiguranje upisao je novu pobjedu u pretposljednjem kolu Triglav Regionalne vaterpolo lige. Večeras je momčad Vjekoslava Kobešćaka porazila Primorca rezultatom 9:15 (2:3, 1:4, 3:4, 3:4).

Domaćini su samo u prvih osam minuta uspijevali parirati Jugašima te su gosti nakon prve četvrtine imali samo jedan pogodak prednosti. Razlika u kvaliteti došla je do izražaja tijekom drugog perioda, kada su vaterpolisti Juga napravili nedostižnu razliku u pogocima.

U drugom poluvremenu Jugaši su se opustili te je domaći sastav imao dosta prilika za smanjenje prednosti. Za razliku od svojih kolega, Toni Popadić je ostao skocentriran te je zaustavio 11 udaraca u posljednjih šesnaest minuta. Utakmicu je završio s 15 obrana. Uz njega, večeras su se istaknuli Maro Joković i Alexandros Papanastasiou. Oni su se po četiri puta upisali u listu strijelaca. Xavi Garcia dva je puta poslao loptu iza protivničkog vratara, dok su Roberto Radić, Kristijan Čulina, Loren Fatović, Marko Macan i Luka Lončar dodali po jedan pogodak.

Ovom pobjedom Jugaši su ostali na bodu zaostatka za drugoplasiranim Jadranom iz Herceg Novog. U zadnjem kolu Jug će u svom bazenu ugostiti Crvenu zvezdu.