Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja u trećoj su utakmici finalne serije doigravanja Prvenstva Hrvatske pobijedili zagrebačku Mladost rezultatom 12:10 (3:2, 3:0, 2:2, 4:6) i tako poveli s 2:1, pred četvrtu utakmicu koja se za osam dana igra na Savi.

Za razliku od zagrebačke utakmice od prije tri dana, hrvatski je prvak danas puno odlučnije ušao u utakmicu što je rezultiralo prednošću od četiri gola razlike na poluvremenu. Bilo je 6:2. Napadački puno bolje, ali još uvijek s dosta grešaka dok je obrana s izvrsnim Markom Bijačem ponovo bila bolji dio momčadi. Barem u prve tri četvrtine.

U posljednjoj dionici Jugaši su u dva navrata imali prednost od šest golova nakon čega je uslijedilo opuštanje što su gosti iskoristili i na kraju upisali poraz od samo dva gola razlike.

Najbolji strijelac kod Juga bio je Xavi Garcia s tri postignuta gola, Maro Joković, Viktor Rašović i Vincenzo Renzuto dali su po dva dok su se Loren Fatović, Luka Lončar i Luka Lozina po jednom upisali u strijelce.

Četvrta utakmica finalne serije igra se 30. svibnja u Zagrebu.