Završene su utakmice trećeg kola LEN Lige prvaka. Nakon tri odigrane utakmice, Jugaši su i dalje na maksimalnom učinku te su ostali na vrhu ljestvice skupine ‘B’. Večeras je momčad Vjekoslava Kobešćaka porazila mađarski Szolnoki VSC rezultatom 8:7 (3:1, 1:3, 2:3, 2:0).

Počelo je odlično za domaćine te je vrlo brzo na semaforu stalo 2:0. Zalanki je prekinuo niz domaće momčadi, ali Hrvoje Benić odličnim udarcem s velike udaljenosti vraća prednost Juga na dva pogotka razlike. Srećom, Toni Popadić je imao nekoliko obrana te Szolnoki nije uspio izaći iz minusa.

Luka Lončar je realizirao kontru za 4:2, nakon što je Batori ponovo doveo mađarsku momčad na pogodak zaostatka. Zalanki pogađa dva puta te je rezultat na poluvremenu 4:4. Posebno se u ovoj dionici odličnim reakcijama istaknuo Viktor Nagy, vratar Szolnokija.

Gosti su u nastavku nastavili niz te je sad Jug bio taj koji je hvatao zaostatak. Merkulov je imao odgovor na pogodak Prlainovića, Fatović na pogodak Batorija, a Papanastasiou početkom posljednje četvrtine na pogodak Aleksića, kojim je Szolnoki kraj treće četvrtine dočekao s prednošću 7:6.

Merkulov je dvije minute i 22 sekunde prije kraja dvoboja pogodio za 8:7, prvo vodstvo Juga u drugom poluvremenu. Živko Gocić, trener Szolnokija, zatražio je minutu dogovora nakon čega je njegova momčad krenula u napad po izjednačenje, ali nije uspjela. Točnije, Merkulov je ukrao loptu i pobjegao protivničkim igračima te su sva tri boda ostala u Gružu.

Večeras je Jugaše predvodio sjajni Toni Popadić. Jugova ‘jedinica’ je nosila svoju momčad prema novoj pobjedi. Kad je štekalo u napadu, Popadić je svojim obranama uspijevao zadržati prednost na Jugovoj strani te kasnije nije dozvolio da se Mađari odlijepe na dva pogotka razlike. Daniil Merkulov i Alexandros Papanastasiou dva su puta tresli mrežu protivničkog vrtara, dok su Hrvoje Benić, Luka Lončar, Loren Fatović i Maro Joković dodali po jedan pogodak.

Sljedeći europski ispit za Jugaše bit će 5.12., kada im u goste dolazi talijanski BPM Sport management. Ove dvije momčadi dijele prvo mjesto na ljestvici skupine ‘B’.