Nakon jedanaest utakmica u kojima su upisali devet pobjeda i dva remija, Jugaši su na gostovanju u Szolnoku doživjeli prvi poraz u ovogodišnjem natjecanju LEN Lige prvaka. Bolji od njih bili su igrači domaćeg Szolnokija rezultatom 10:7 (2:2, 4:2, 3:2, 1:1).

Hrvatski je prvak dobro ušao u utakmicu, postignuta su po dva gola sa svake strane u prvih osam minuta, ali u drugoj četvrtini uslijedio je pad u igri gostiju koji su Mađari iskoristili i do poluvremena pobjegli na dva gola prednosti.

Početkom trećeg dijela Rašović je pogodio za plus tri, a kada je Aleksić pet minuta prije kraja četvrtine zabio za 8:4 bilo je jasno da bodovi ostaju u Szolnoku.

Kod Juga prvo ime bio je Alex Papanastasiou s tri postignuta gola, Loren Fatović dao je dva gola dok su Maro Joković i Marko Žuvela po jednom slali loptu iza, večeras odličnog, Nagya.

Bez obzira na poraz Jugaši su i dalje vodeći u skupini ‘B’ s tri boda prednosti pred drugoplasiranim BPM Sport managementom, a u posljednja dva kola natjecanja u Gruž im stižu Jadran i Spandau dok Talijani gostuju u Szolnoku, odnosno Pireju kod Olympiacosa.