Jugaši su osigurali plasman na Final 8. U utakmici posljednjeg kola LEN Lige prvaka hrvatski je prvak u Gružu bio bolji od moskovskog Dynama rezultatom 15:10 (2:2, 4:2, 6:5, 3:1) , i tako s drugog mjesta u skupini kreću prema Genovi.

Na samom početku nervoza je učinila svoje obzirom na važnost utakmice, bilo je puno grešaka s obje strane prvenstveno u napadu. Nakon što su Rusi početkom druge četvrtine poveli 3:2, Jugaši su uzvratli serijom od tri uzastopna gola i prvi put ostvarili osjetniju prednost. Dynamo je ipak do poluvremena uspio smnajiti na 6:4.

Početak treće četvrtine bio je kao iz noćne more. Rusi su u nepune tri minute poravnali na 6:6, ali je potom Hrvoje Benić s dva dalekometna projektila vratio prednost Jugu, a zatim su i Loren Fatović, Luka Lozina i Maro Joković izrešetali gostujućeg vratara za velikih 11:7. U posljednjih osam minuta ušlo se s prednošću 12:9.

Dynamo j epočetkom posljednjeg dijela zaprijetio golom Rađena za 12:10, ali Benić vratio na tri razlike, a Viktor Rašović s dva uzastopna gola postavio konačnih 15:10 i slavlje je moglo početi.

U skupini A na prvom je mjesto Olympiacos sa 37 bodova, Jug CO je drugi sa 28, Barceloneta treća sa 27, a posljednje, četvro mjesto koje vodi u Genovu priplao je Bresciji koja je skupila 26 bodova.

U četvrtfinalnoj utakmici završnog turnira osam najboljih momčadi Europe, Jug CO igra protiv aktualnog prvaka mađarskog Szolnokija koji je u svojoj skupini osvojio treće mjesto.

Utakmica je na rasporedu u četvrtak 7. lipnja s početkom u 17,30 sati.