Zaostala utakmica 9. kola Prvenstva Hrvatske, ujedno i dvoboj dvije prvoplasirane momčadi, između Jadrana i Jug Adriatic osiguranja završila je pobjedom Splićana rezultatom 13:11 (4:4, 4:3, 2:2, 3:2).

Jugaši su odigrali odlično četvrtinu i pol, imali vodstvo od dva gola, a onda je uslijedio period od 12 minuta bez postignutog gola što su domaći iskoristili te su iz zaostatka 5:7 otišli na 10:7 što je ispostavilo se, bilo ključ utakmice.

Loren Fatović i Kostas Kakaris s po tri pogotka bili su najbolji strijelci Juga. Alex Papanstasiou postigao je dva, a Maro Joković, Hrvoje Benić i Marko Žuvela po jedan pogodak. Nerješiva zagonetka jugašima bio Konstantin Kharkov strijelac 6 golova. Toni Popadić imao je deset obrana.

Nakon jedanaest kola vodi Jadran s 33 boda, Jug je drugi s 27 i utakmicom manje. Priliku za uzvrat vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja imat će 26. ožujka kada u Gruž, u sklopu posljednjeg 14. kola stiže Jadran.