Igrači Jug Croatia osiguranja poraženi su u četvrtzavršnom susretu LEN Lige prvaka od FTC-a 10:9 (5:3, 3:2, 2:1, 0:3). Bolji je od hrvatskog prvaka bio mađarski te se plasirao u poluzavršnicu, dok će Jugaši u borbu od 5. do 8. mjesta.

Utakmicu su realizacijom igrača više otvorili Mađari. Spretan je bio Stefan Mitrović koji s lijevog krila pogađa za početno vodstvo. Odmah su u sljedećem napadu Jugaši imali priliku poravnati, no loše dodavanje onemogućuje taj pokušaj. Na +2 FTC-a povisuje Mezei šaubom s 5 metara. Jugaši ponovno gube loptu u napadu pa Mađari, točnije bivši igrač Juga Younger, zabija za 3:0 nakon čega Vjeko Kobešćak zove time out. Minuta odmora dobro je došla Jugašima jer su se nakon nje vratili u utakmicu. Nakon dobre obrane, Alex Papanastasiou s igračem više s lijevog krila postiže prvi pogodak Jugaša. U sljedećem Jugovom napadu vidjeli smo sličnu akciju – Papanastasiou iz polukontre zarađuje isključenje i nakon par dodavanja s lijevog krila realizira igrača više. Barem se tako na prvu činilo. Nakon dosuđenog pogotka javio se zapisnički stol pa nakon dužeg dogovaranja poništio pogodak zbog, navodno krivog izlaska isključenog igrača, stoga je sviran peterac. Fatović nije bio uspješan u realizaciji s pet metara, ali zato jest s lijevog krila. Na 2:35 do kraja prvog dijela na +2 povisuje Denes Varga. Hrvoje Benić s 8 metara jako lijepo pogađa poviše glave vratara Vogela. Nakon isključenja Macana ljevoruki Marton Vamos postiže svoj prvi pogodak za 3:5 s kojim se rezultatom i otišlo na prvi odmor.

Drugu četvrtinu otvorio je Popadić odličnom obranom kontre koja je sijevala s desnog krila. Nakon par propuštenih prilika Xavi Garcia s desnog krila smanjuje zaostatak na -1. Odmah u sljedećem napadu Mađari vraćaju prednost na +2 nakon greške u obrani Jugaša. Na polovici druge četvrtine Joković loše puca te ne realizira osmog igrača više. Svog trećeg igrača više realizira Kallay, drugi ljevak u redovima Mađara. Nakon još jednog neiskorištenog napada Juga Ferencvaroš je ponovno precizan i iz igrača više povisuje prednost na velikih +4. Trener Kobešćak ponovno je bio primoran pozvati minutu odmora. Imali su Jugaši priliku nakon minute odmora iz igrača više smanjiti no Garcia lošim dodavanjem predaje posjed lopte Mađarima. Ponovno su Mađari izgubili loptu i dali priliku na povratak Jugu što je Loren Fatović iskoristio brzom realizacijom još jednog igrača više. Do kraja nije bilo pogodaka te se na veliki predah otišlo s 3 gola zaostatka.

Mađari su na otvaranju 3. četvrtine dobili priliku realizirati još jednog igrača više ali Vamos nije bio precizan. Na prvi pogodak 3. četvrtine čekalo se do 2:14 do kraja 3. dijela kada uz zvuk sirene Jakšić postiže pogodak za ponovni odlazak na +4. 39 sekundi prije kraja četvrtine iz peterca, kojeg je skrivio Kržić, Denes Varga postiže pogodak za odlazak na +4.

Posljednjih osam minuta igre otvorio je Fatović pogotkom s lijevog krila. Mađari nisu iskoristili 2 igrača više u jednom napadu, a na drugoj strani Joković smanjuje iz igre na -2 (8:10). Popadić izvrsno brani situaciju s igračem manje s 2. stative. U sljedećem napadu Jug nije dobro postavio i iskoristio petnaestog igrača više. Mađari brzo gube loptu, slijedi polukontra Garcie ali kapetan Juga pogađa direktno u blok Varge. 90 sekundi prije kraja Joković uzima faul na 6 metara i gađa direktno u Vogela. Mađari ne iskorištavaju svoj napad te Kobešćak zove minutu odmora. Loptu je s centra izveo Benić, dodao je Fatoviću koji se nakon par sekundi uspio odvojiti i postići zgoditak za smanjenje za minimalnih -1. 22 sekunde prije kraja sudac Alexandrescu sudi isključenje Lončara na 4 metra od gola, Mađari dobivaju novi napad te Jugaši ostaju bez prilike za poravnanjem rezultata i odlaska u seriju peteraca.

Loren Fatović predvodio je listu strijelaca s 4 postignuta pogotka, dok su jednom precizni bili Luka Lončar, Maro Joković, Xavi Garcia, Hrvoje Benić i Alex Papanastasiou.

Jugaši svoj put na završnom turniru LEN Lige prvaka nastavljaju sutra utakmicom razigravanja od 5. do 8. mjesta. Susret je na rasporedu u 16.30, a protivnik je BPM Sport Management.