Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je u drugom kolu Olimpijskih igara od Australije rezultatom 11:8 (3:3, 2:0, 2:3, 4:2).

Ključnom se pokazala druga četvrtina u kojoj hrvatski reprezentativci nisu postigli pogodak. Australci su održavali sigurnu prednost do kraja utakmice, uz iznimku početka posljednje četvrtine kad su se naši vaterpolsti primakli na jedan pogodak zaostatka. Momčad Jugove legende Elvisa Fatovića imala je odgovor na to i ponovo se odmakla na nedostižnu prednost.

Barakude je predvodio Maro Joković s tri postignuta pogotka. Po dva su dodali Loren Fatović i Luka Bukić, dok se Paulo Obradović jednom upisao među strijelce.

Sljedeći ispit pred Hrvatima je u četvrtak u 8 sati i 30 minuta. Protivnik će im biti Crna Gora.