Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja zauzeli su peto mjesto na završnom turniru LEN Lige prvaka. Izabranici Vjekoslava Kobešćaka u današnjoj utakmici svladali su AN Bresciju rezultatom . Nakon četvrtzavršnog poraza Jug je jučer porazio BPM Sport management, a Brescija je bila bolja od domaćina Final eighta.

Jugaši su prvi put u tri utakmice dobro ušli u susret. Prvi pogodak na utakmici postigao je Mlađan Janović u napadu s igračem više. Alexandros Papanastasiou odgovara na isti način u sljedećem napadu. Prvu četvrtinu obliježila je odlična realizacija brojčane prednosti u bazenu na obje strane.

Drugu dionicu otvara Valerio Rizzo prelijepim lobom preko Popadića čime dovodi svoju momčad do novog izjednačenja. Prvu prednost od dva pogotka razlike Jugu donosi Maro Joković minutu prije kraja poluvremena. Nakon toga vidjeli smo još tri gola pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 7:8.

Novim pogotkom s igračem više Loren Fatović dovodi svoju momčad na dva pogotka razlike. Nakon toga Jugaši prvi put u susretu ne iskorištavaju brojčanu prednost u bazenu. Četiri minute prije kraja treće četvrtine Dubrovčani gube loptu u napadu i Joković radi brzo isključenje. To je iskoristio Christian Presciutti i brzo je vratio svoju momčad na pogodak zaostatka. Novo isključenje Talijana donijelo je priliku Jugašima da se opet odvoje što im je i uspjelo. Loren Fatović postigao je svoj četvrti pogodak na utakmici. Christian Presciutti je novim lobom preko 2,05 visokog Popadića deset sekundi prije kraja trećeg perioda postigao deveti pogodak svoje momčadi.

Petar Muslim pogotkom u prvom napadu posljednje četvrtine donosi izjednačenje rezultata. Nedugo zatim Jugaši imaju priliku doći u novo vodstvo, međutim Stefano Morretti brani udarac Merkulova koji se našao sam dva metra ispred protivničkog gola. Ono što nije uspjelo njemu, uspjelo je Maru Jokoviću u sljedećem napadu. Jugova prednost nije dugo trajala jer je Pietro Figlioli već nakon dvadeset sekundi ponovo poravnao rezultat. Sljedeće tri minute igralo se bez pogodaka,a onda Fatović razornim udarcem s lijevog krila postiže dvanaesti pogodak Juga. Pitanje pobjednika riješio je Luka Lončar lobom nakon izborenog prekršaja. Brescija je pet sekundi prije kraja postigla pogodak za konačnih 12:13.