Veliku pobjedu upisali su vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja u devetom kolu Premier vaterpolo regionalne . U izvrsnoj utakmici izabranici Vjekoslava Kobešćaka bili su bolji u hrvatskom derbiju od Jadrana rezultatom 16:14 (0:2, 4:3, 7:4, 5:5).

Nakon vrlo lošeg starta utakmice i zaostatka od četiri gola, jugaši su se sredinom druge četvrtine trgnuli, odigrali puno bolje te su najprije smanjili zaostatak, a potom u fantastičnoj trećoj četvrtini u kojoj su postigli sedam pogodaka, ostvarili prednost koju su znalački održali do kraja utakmice.

Najučinkovitji u redovima pobjednika bio je kapetan Loren Fatović s pet golova, tri je postigao Stelio Argyropoulos po dva su postigli Hrvoje Benić i Kostas Kakaris (spektakularan gol za 11:9) dok su Maro Joković, Alex Papanastasiou, Ivuša Burđelez i Filip Kržić po jednom slali loptu u gol Splićana.
Odličan s 14 obrana bio je vratar Toni Popadić.

Nakon osam odigranih kola Jug Adriatic osiguranje vodi u ukupnom poretku s 21 bodom, slijede Novi Beograd s 19, Radnički s 18 itd..

Sutra popodne s početkom u 13,40, Jug Adriatic osiguranje u desetom kolu Premier lige igra protiv Crvene zvezde. Izravan prijenos je programu Arenasport 1.