U pretposljednjem kolu LEN Lige prvaka VK Jug CO je slavio u Beogradu rezultatom 8:10 (2:2, 2:4, 1:2, 3:2).

Domaćini dobro otvaraju susret te održavaju prednost od jednog gola razlike. Međutim Luka Lončar postiže pogotak iz kontre 30 sekundi prije kraja prve četvrtine te poravnava rezultat.

Igrači Partizana nastavljaju s dobrom igrom i u drugoj četvrtini, međutim bude se Jugovi strijelci i na poluvremenu prednost iznosi 4:6 za goste.

Jugaši održavaju prednost od dva do četiri pogotka razlike sve do posljednje dvije minute utakmice, kada Filip Radojević postiže pogotak s igračem više za 8:9 i ponovno vraća rezultatsku neizvjenost. Jug neiskorištava sljedeći napad te domaćini imaju priliku u posljednjoj minuti doći do izjednačenja, nakon isključenja Viktora Rašovića. Jugaši su se uspjeli obraniti i potvrdu pobjede donosi Maro Joković pogotkom 22 sekunde prije kraja utakmice.

Jugaše je predvodio Maro Joković sa 3 postignuta pogotka, 2 je dodao Marko Macan, a po 1 Loren Fatović, Luka Lončar, Xavi Garcia, Viktor Rašović te Hrvoje Benić. Marko Bijač doprinio je pobjedi sa 7 obrana.

U ranije odigranom susretu Brescia je u Barceloni slavila rezultatom 5:7. Poraz Barcelonete u tom susretu je donio osiguranje prvog mjesta Olympiacosu, ali je i znatno zakomplicirao stanje u grupi “A” te će o putnicima na Final 8 u Genovu odlučivati susreti zadnjeg kola, u kojem Jugaši dočekuju u Gružu Moskovski Dynamo.

Prije posljednjeg kola, Olympiacos je uvjerljivo prvi sa 33 boda, Barceloneta je druga sa 28, Jug treći sa 25, Brescia je pobjedom uhvatila četvrto mjesto sa 23 boda, a moskovski dinamo je na nezavidnom petom mjestu sa 22 boda.