Vaterpolski klub Jug Adriatic osiguranje upisao je pobjedu u dvanaestom kolu LEN Lige prvaka. U večerašnjem susretu u Gružu momčad Vjekoslava Kobešćaka svladala je Spandau04 rezultatom 12:9 (3:2, 4:3, 2:3, 3:1).

Bila je to rezultatski zanimljiva utakmica pune tri četvrtine, no Jugaši u posljednjih osam minuta povezuju tri pogotka u nizu i prelamaju utakmicu. Jedan od bitnijih trenutaka susreta bio je pogodak Alexandrosa Papanastasioua tri sekunde prije posljednjeg predaha kojim je Jug u četvrtu četvrtinu ušao s pogotkom prednosti.

Dvostruki stijelci za dubrovački klub bili su Konstantinos Kakaris, Filip Krźić, Stylianos Argyropoulos, Alexandros Papanastasiou i Loren Fatović. Po jedan pogodak postigli su Ivuša Burđelez i Marin Tomasović.

Sljedeći ispit pred Jugašima je u utorak u 19 sati kada će u polufinalu Prvenstva Hrvatske ugostiti Mladost.