Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja u derbiju su 14. kola Prvenstva Hrvatske u Gružu bili bolji od splitskog Jadrana 11:10 (0:2, 3:3, 4:3, 4:2).

Večeras smo na bazenu u Gružu gledali iznimno uzbudljivu utakmicu, koja je jako loše počela za izabranike Vjekoslava Kobeščaka vodstvom Jadrana 3:0 početkom druge te 5:1 pred kraj druge četvrtine. Jugaši su nakon poluvremena preokrenuli rezultatski utakmicu na svoju stranu. Posljednju dionicu dobili su s 4:2 čime su potpuno preokrenuli rezultat za pobjedu 11:10.

Ova pirova pobjeda ipak nije doprinijela preuzimanju vrha tablice zbog jadranove bolje ukupne gol razlike.

Ovim 14. kolom zaključili smo regularni dio sezone na drugom mjestu te nam predstoji doigravanje Prvenstva Hrvatske. U četvrtfinalu će Jugaši igrati protiv Korčulanskog plivačkog kluba.