Nakon uzbudljive utakmice protiv splitskog Jadrana, prvi trofej hrvatskog Superkupa stiže u Dubrovnik!

Ove nedjelje, zadarski Višnjik je ugostio prvu utakmicu Superkupa Hrvatske u povijesti. Nedavno odigrano prvenstveno kolo u Gružu protiv Jadrana, dalo je naslutiti da nas čeka još jedna zanimljiva utakmica u kojoj će nekoliko detalja presuditi.

Splićani su otvorili utakmicu spretnije i sretnije što im je donijelo i vodstvo od 5:3 na kraju prve četvrtine.
U drugoj četvrtini pojačavamo obranu i na krilima izuzetno raspoloženog Mare Jokovića preuzimamo vodstvo na poluvremenu 8:7.

Odmah početkom treće dionice, Joković svojim 4. pogotkom donosi +2. Dalje se igra gol za gol te u posljednih 8 minuta ulazimo sa vodstvom 11:9.

U prvom napadu 4. četvrine, možda ključan, a definitivno najljepši trenutak utakmice. Posljednje su sekunde Jugovog napada, Maro Joković se izvlači na šut na 6-7 metara. Uzima faul, diže se na šut, a Jadranaši odlučni da zaustave do tada nezaustavljivog Maru pokrivaju ga sa 3-4 bloka. Maro instiktivno i bez gledanja proigrava usamljenog Grgurevića
na 2m koji sa zvukom sirene zabija za +3.

Uspjeli su Jadranaši još jednom doći na samo jedan razlike, ali Kakaris i Kržić su zaključili utakmicu i postavili konačnih 14:11.

Jug Adriatic osiguranje:
Popadić 10 obrana, Burđelez, Fatović 2, Zvono, Joković 4, Vukojević, Biljaka 1, Lazić 2, Kržić 1, Kakaris 2, Grgurević 2, Žuvela, Jurišić, Mozara.

Jadran Split:
Marcelić 11 obrana, Burić 1, Marinić Kragić 3, Čagalj, Butić, Pejković, Bukić, Tomasović, Delić 1, Dobud 2, Šteka 3, Dužević 1, Stričević, Zović