Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja odlično su odradili svoj premijerni nastup u ovogodišnjoj LEN Ligi prvaka. Oni su u prvom kolu turnira skupine ‘A’ koji se igra u talijanskoj Ostiji pobijedili njemački Spandau 04 rezultatom 13:7 (4:1, 5:2, 2:2, 2:2).

Pobjednik je praktički bio riješen već u drugoj četvrtini u kojoj su igrači trenera Vjekoslava Kobešćaka stekli nedostižnoih 9:1. U prvih 16 minuta imponirala je fantastična obrana koja je Nijemce doslovno otjerala od gola Tonija Popadića. Visoko vodstvo omogućilo je Kobešćaku da dodatno rotira momčad i tako odmori igrače pred sutrašnji dvoboj protiv Marseillea.

Luka Lončar i Daniil Merkulov s po tri postignuta gola predvodili su jugove strijelce. Loren Fatović i Alex Papanastasiou postigli su po dva pogotka dok su Filp Kržić, Marko Žuvela i Hrvoje Benić po jednom slali loptu iza Bakse.

U proj utakmici prvog kola, Olympiacos je pobijedio Ortigiu 6:4 dok kasnije večeras igraju Pro Recco i Marseille.

Sutra popodne s početkom u 15,15 sati, Jug Adriatic osiguranje igrat će utakmicu drugog kola protiv francuskog Marseillea.
Naravno, ovu utakmicu moći ćete pratiti na programu Sport klub 1.