Jug CO je prvak Hrvatske! U četvrtoj utakmici finalne serije doigravanja Prvenstva Hrvatske Jugaši su pregazili Mladost na plivalištu uz Savu. Gosti su od početka dominirali u bazenu i na kraju bili bolji rezultatom 4:9 (1:3, 0:2, 1:1, 2:3).

Domaći su zaostatku bili već nakon 46 sekundi utakmice, kada Xavi Garcia realizira peterac. Međutim to nije obeshrabilo domaći sastav i već u sljedećem napadu Cosmin Radu pogađa za 1:1. Prvu četvrtinu obilježila je odlična igra Luke Lončara, koji je u prvih osam minuta igre izborio peterac, igrača više i postigao dva pogotka.

U drugoj četvrtini Jugaši rješavaju pitanje pobjednika. Jugov vratar Marko Bijač je još jednom začarao svoj gol i Mladostaši su ostali bez pogotka cijelu četvrtinu. Na veliki odmor Jug odlazi s prednošću od četiri gola razlike, nakon pogodaka Hrvoja Benića i Xavija Garcije.

Treču četvrtinu obilježio je veliki broj promašenih situacija s igračem više na obje strane. Na početku Ivan Domagoj Zović pogotkom s desne strane vraća nadu Mladosti, ali Loren Fatović brzom realizacijom igrača više ponovno postavlja četiri pogotka prednosti.

Posljednjih osam minuta utakmice bilo je samo odrađivanje posla Jugaša te je i priliku na golu Juga u zadnjim minutama dobio Toni Jarak. O dominaciji Juga u obrani u ovoj utakmici govori i činjenica da je Mladost svog prvog igrača više iskoristila tek iz trinaestog pokušaja, pet minuta prije kraja utakmice. Posljednja dva gola Mladostaši su postigli sa brojčanom prednosti u bazenu, nakon isključenja Marka Ivankovića bez prava zamjene.

Uz sjajnog kapetana, momčad Juga je u ovoj utakmici predvodio Luka Lončar s tri postignuta pogotka, po dva su dodali Maro Joković i Xavi Garcia te po jedan Loren Fatović i Hrvoje Benić.

Marko Bijač proglašen je najboljim pojednicem doigravanja Prvenstva Hrvatske. Večeras je skupio 11 obrana te ukupno 38 u četiri utakmice.

Ovom nadmoćnom pobjedom Jugaši su se iskupili za poraz u drugoj utakmici serije u Zagrebu. Ovo je treći uzastopni naslov prvaka Hrvatske za Jug CO, kao i treći ove sezone. Naš kapetan je večeras u Zagrebu podigao 36. naslov državnog prvaka za Juga te 62. ukupno u povjesti.