kuprh

Kvalifikacijski turnir Kupa RH u Gružu

Stručni savjet HVS-a donio je odluku o sustavu natjecanja Kupa Hrvatske za seniore za 2021. g., način određivanja kvalifikacijskih skupina, kao i odluku o domaćinima – organizatorima kvalifikacijskih turnira i kandidata za organizaciju finalnog turnira (Final four).
Ždrijebanje će se održati, 15. listopada 2020.g. u 12:00 h u prostorijama HVS-a.

Sustav natjecanja: Dvije kvalifikacijske grupe.
Final four: Po dvije prvoplasirane momčadi sa kvalifikacijskih turnira (4 momčadi).

Sudionici: HAVK Mladost, Jug Adriatic osiguranje, Jadran ST, Solaris, Primorje Erste Banka, Mornar, Galeb Makarska rivijera, OVK POŠK, Medveščak, Zadar 1952 i KPK.

Način ždrijebanja i određivanje domaćina kvalifikacijskih turnira:
Klubovi finalisti Kupa Hrvatske za prošlogodišnju sezonu (HAVK Mladost kao pobjednik i Jug AO kao finalist) su nositelji skupina i domaćini – organizatori kvalifikacijskih turnira.

Ždrijebanje ostalih klubova će biti poludirigirano temeljem plasmana u prvenstvu Hrvatske za sezonu 2019./2020.

PH – plasman 2019./2020.

1. Jug Adriatic osiguranje
2. HAVK Mladost
3. Jadran ST
4. Solaris
5. Primorje EB
6. Mornar
7. Galeb MR
8. OVK POŠK
9. Medveščak
10. Zadar 1952

Kao jedanaesti klub u ždrijebu je novi prvoligaš (2020./2021) KPK iz Korčule. Od ostalih klubova koji nisu prvoligaši se nije nitko prijavio.

Kako su Jug Adriatic osiguranje i HAVK Mladost ujedno i dva prvoplasirana kluba u PH ždrijebanje se počinje sa treće i četvrtolasitranim klubom itd. na sljedeći način:

Prvi krug ždrijebanja: Jadran ST i Solaris (izvučeni u grupu A, neizvučeni u grupu B)

Drugi krug ždrijebanja: Primorje EB i Mornar (izvučeni u grupu A, neizvučeni u grupu B)

Treći krug ždrijebanja: Galeb MR i OVK POŠK (izvučeni u grupu A, neizvučeni u grupu B)

Četvrti krug ždrijebanja: Medveščak i Zadar 1952 (izvučeni u grupu A, neizvučeni u grupu B)

U petom krugu se ždrijeba grupa u kojoj će igrati KPK (A ili B)

Datumi odigravanja:

Kvalifikacijski turniri: od 06. do 08. 11. 2020.

Domaćini – organizatori:
grupa „A“ u Zagrebu (organizator HAVK Mladost)

grupa „B“ u Dubrovniku (organizator Jug Adriatic osiguranje)