Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja u prvoj su polufinalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske pobijedili splitski Jadran rezultatom 13:12 (2:1, 4:1, 4:3, 3:7).

Ante Visković svojim je prvim pogotkom doveo Jadranaše u jedino vodstvo na utakmici. Mladi je Splićanin utakmicu završio s 5 golova u mreži Tonija Popadića, koji je do kraja dvoboja zaustavio dvanaest protivničkih pokušaja. Jugaši su dvama pogocima do kraja prve četvrtine okrenuli rezultat u svoju korist.

Jugova prednost je rasla i iznosila šest pogodaka razlike dvije minute prije kraja pretposljednje dionce. Izabranici Vjekoslava Kobešćaka su se opustili i Jadran je predvođen Viskovićem i sjajnim Matom Anićem na golu šest sekundi prije kraja susreta došao na samo jedan pogodak zaostatka. U preostalom vremenu Jugaši su uspjeli sačuvati loptu i slavlje je moglo početi.

Maro Joković večeras je odigrao jednu od boljih utakmica ove sezone. Ljevoruki je Župljanin pet puta posalo loptu iza protivničkog vratara. Loren Fatović se tri puta upisao u listu strijelaca, dok su po jednom precizni bili Luka Lončar, Xavi Garcia, Luka Lozina, Daniil Merkulov te Hrvoje Benić.

Druga utakmica polufinalne serije na rasporedu je u srijedu 1. svibnja, s početkom u 21.00.