Očekivano, vaterpolisti Jug Croatia osiguranja u prvoj su polufinalnoj utakmici doigravanja Prvenstva Hrvatske, pobijedili splitskog Mornara rezultatom 13:7 (5:3, 3:0, 3:3, 1:2).

Jugaši su odigrali onoliko koliko im je bilo potrebno za uvjerljivu pobjedu. Nakon što je na samom početku Mornar zaprijetio držeći rezultat u egalu, Jugaši su u drugoj četvrtini ubacili u višu brzinu, napravili razliku koju su prema kraju utakmice povećavali do konačnih +6. Zanimljivo je da je u jednom trenutku, sedmorka koja je započela utakmicu sjedila na klupi jer je trener Vjeko Kobešćak pružio priliku igračima s manjom minutažom.

Po dva gola na ovoj utakmici postigli su Loren Fatović, Luka Lončar, Maro Joković, Marko Ivanković i Luka Lozina dok su se Marko Macan, Viktor Rašović i Hrvoje Benić po jednom upisali u strijelce.

Druga utakmica polufinalne serije igra se u nedjelju u Splitu.