Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja izborili su nastup u finalu Prvenstva Hrvatske. U drugoj utakmici polufinalne serije pobijedili su na gostovanju splitski Jadran rezultatom 6:11 (1:2, 1:3, 2:3, 2:3) i tako s ukupnih 2:0 odlaze u finale gdje ih očekuje zagrebačka Mladost.

Jugaši su u utakmicu ušli motivirano od samog početka. Obrana s Tonijem Popadićem na čelu bila je fenomenalna tako da igrači Jadrana jednostavno nisu imali napadačkih rješenja. Splićani su bili u igri do pred kraj druge četvrtine, a tada je kod rezultata 2:3 Alex Papanastasiou s dva uzastopna pogotka odveo Jug na 2:5 što je bio rezultat na poluvremenu.

Odnos snaga nije se mijenjao ni u trećoj četvrtini, Jugaši su još malo podignuli prednost na plus četiri dok su u posljednjoj četvrtini serijom 3:0 otišli na velikih plus sedam (4:11). Do kraja su Splićani uspjeli smanjiti na konačnih 6:11.

Loren Fatović s četiri postignuta gola predvodio je Jugove strijelce. Maro Joković dodao je tri, Alex Papanastasiou dva, a Marko Macan i Daniil Merkulov po jednom su slali loptu iza leđa Anića. Toni Popadić ponovo je bio izvrstan s 15 obrana.

Drugi polufinalni ogled Mornara i Mladosti završio je očekivanom pobjedom Zagrepčana koji su kao i Jugaši iz dvokoraka osigurali plasman u finale. Prva utakmica finalne serije igra se u Zagrebu 8. svibnja s početkom u 18:00.