Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja još uvijek su jedina neporažena momčad skupine ‘B’ LEN Lige prvaka. Jugaši su svoj niz nastavili u Busto Arsiziu, gdje su s domaćim sastavom BPM Sport managementom odigrali neriješeno 11:11 (3:3, 1:0, 4:5, 3:3).

Utakmicu je otvorio Daniil Markulov pogotkom iz polukontre. Nakon toga vidjeli smo dva pogotka domaćina, oba s igračem više. Mladi Rus u redovima Juga svojim je udarcem rasparao mrežu domaćina i postigao svoj drugi pogodak. Do kraja prve četvrtine vidjeli smo po jedan gol sa svake strane.

Drugih osam minuta donijelo je mnoštvo isključenja s obje strane i tek jedan pogodak. Točno na polovici druge četvrtine Luca Damonte postiže svoj drugi od četiri pogotka na utakmici te donosi novo vodstvo svojoj momčadi. Dvije minute prije kraja prvog poluvremena Luka Lončar je izborio peterac, međutim Alexandros Papanastasiou nije ostao miran te je pogodio okvir gola.

Za razliku od prošle, u trećoj četvrtini vidjeli smo mnoštvo pogodaka. Golijadu je otvorio Lorenzo Bruni te je prvi put na susretu neka ekipa imala dva pogotka prednosti. Ta činjenica kao da je probuila Lorena Fatovića te on u manje od minute dva puta šalje loptu iza protivničkog vratara i poravnava rezultat. Nakon toga vidjeli smo jedini potez Talijana, kojim se mogu pohvaliti na utakmci. Vicenzo Dolce primio je loptu na centarskoj poziciji i šraubom pogodio poviše glave Jugovog vratara. Na polovici treće četvrtine Alex Papanastasiou s igračem je više posalo loptu iza protivničkog golmana te su suci dosudili gol. Tada su uslijedili protesti domaćina i nakon višeminutne pauze isti su odlučili poništiti pogodak. Jugašima je ostalo 10 sekundi napada, u kojima je Luka Lončar prvo izborio isključenje, a potom ponovo doveo utakmicu u egal. Mladi Grk je donio novo vodstvo gostima nakon što mu je Xavi Garcia posalo teledirigiranu loptu. Stefano Luongo je minutu i 30 sekundi prije kraja treće četvrtine lijepim udarcem iz faula kroz tri bloka neutralizirao prednost Juga. Do kraja smo vidjeli po jedan pogodak sa svake strane.

Posljednjih osam minuta dvoboja bolje otvaraju Jugaši te dvama uzastopnim pogocima odlaze na dva gola prednosti. Pred kraj dvoboja nervoza se uvukla među igrače Vjekoslava Kobešćaka te nisu uspjeli iskoristit nekoliko situacija da prelome utakmicu. Talijani su to iskoristili te su u posljednjoj minuti postigli dva pogotka. Luca Damonte svojim je četvrtim pogotkom, deset sekundi prije kraja, postavio konačan rezultat. Dva posljednja pogotka domaćini su postigli nakon brzih isključenja bez lopte. Od svojih jedanaest golova, žuto-crni su devet postigli s igračem više. Unatoč ispuštenoj prednosti, Jugaši mogu uzdignute glave izaći iz bazena jer su oni jedini ‘preživili’ Busto Arsizio, tj. samo su se oni vratili s bodovima iz malog grada udaljenog 30 km od Milana.

Večeras je svoju momčad predvodio Toni Popadić. On je zaustavio 13 pokušaja protivnika. Dva je puta spašavao nemoguće obranivši udarce s dva metra nakon prijenosa. Loren Fatović, Daniil Merkulov, Hrvoje Benić i Alex Papanastasiou dva su se puta upisali u listi strijelaca, dok su Marko Macan, Luka Lončar i Luka Lozina dodali po jedan pogodak.

Nakon 11 odigranih kola, Jug ima šest bodova prednosti ispred današnjeg protivnika. U sljedećem kolu Jugaše čeka novo teško gostovanje. 13. travnja dubrovački vaterpolisti u Mađarskoj će odmjeriti snage sa Szolnokijem.