Hrvatska vaterpolo reprezentacija do 14 godina nastupa na međunarodnom turniru u Istanbulu. Izbornik Tino Vegar je nakon priprema u Sisku u Tursku odveo 14 igrača. Među njima su svoje mjesto izborili i Jugaši Patrik Kolak te Josip Tolja.

Naši su reprezentativci jutros natjecanje otvorili remijem protiv Mađarske. Konačan rezultat nakon četiri četvrtine iznosio je 10:10 (5:3, 1:0, 1:3, 3:4).

Mađari su bolje otvorili utakmicu te su na poluvremenu imali prednost od tri pogotka razlike. Ipak naši mladići su se u nastavku utakmice trgnuli i do kraja utakmice uspijevaju izjednačiti rezultat.

Popodnevni dio programa, izabranici Tina Vegara su otvorili utakmicom protiv domaćina. Ovog puta Hrvatska bolje ulazi u susret, no reprezentacija Turske pruža dobar otpor te nitko nije imao značajniju prednost. Na kraju utakmice rezultat je ponovo neriješen 13:13 (3:4, 3:3, 4:2, 3:4).

Nakon dva odigrana kola naši mladići imaju dva osvojena boda i drže treće mjesto. Prvi su Mađari s četiri boda, dok su zasad sa srebrenim medaljama oko vrata Crnogorci s 3 boda. Posljednji na ljestvici su domaćini s jednim osvojenim bodom. Sutra se igraju utakmice posljednjeg kola i sve četiri reprezentacije su u igri za prvo mjesto.