Vaterpolski klub Jug Adriatic osiguranje osvojio je 16. naslov prvaka Hrvatske. U uzbudljivoj završnici u Gružu Jugaši su porazili Hrvatski akademski klub Mladost rezultatom 19:3 (4:0, 6:0, 4:1, 5:2). Ovom pobjedom igrači Vjekoslava Kobešćaka s laganih 3:0 su pobjednika Regionalne lige ostavili bez šanse da osvoje naslov prvaka države, na koji čekaju još od 2008. godine.

Jugaši su od početka krenuli silovito i utakmica je bila rješena sredinom druge četvrtine. O nadmoći kluba iz Dubrovnika najviše govori činjenica da su izabranici Zorana Bajića postigli prvi zgoditak na utakmici trinaest sekundi prije kraja treče četvrtine. Gružom se orila pjesma i ovacije Toniju Popadiću, Lorenu Fatoviću, ali i Alexanderu Bowenu koji je bio stijelac prvog pogotka kluba iz Zagreba.

Slijedi nam odmor od klupskog seniorskog vaterpola do rujna. Vidimo se u Gružu!