Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja poveli su 2:0 u finalnoj seriji doigravanja Prvenstva Hrvatske pobjedom u Zagrebu nad HAVK Mladosti rezultatom 8:10 (2:2, 2:2, 1:3, 3:3) i tako napravili veliki korak prema obrani naslova prvaka.

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, igrači trenera Vjekoslava Kobešćaka u trećoj su četvrtini pobjegli na tri gola razlike što Zagrepčani do kraja utakmice nisu uspjeli ugroziti. Ponovo je strijelce Juga predvodio Paulo Obradović s tri postignuta pogotka, dva su dodali Alex Papanastasiou i Luka Lončar te po jedan Loren Fatović, Xavi Garcia i Hrvoje Benić. Odličan je na vratima Juga bio Toni Popadić sa osam obrana.

Treća utakmica finalne serije na rasporedu je u srijedu 19. svibnja u Dubrovniku s početkom u 18,00 sati uz izravan prijenos na drugom programu Hrvatske televizije.