Od četvrtka 29. lipnja do nedjelje 02. srpnja 2023. godine na bazenima Kantrida odigravao se Kup Hrvatske za kategoriju juniora. U četiri dana zanimljivih utakmica, naši su Jugaši osvojili 1. mjesto.

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja izvrsno su započeli utakmicu, vodeći rezultatom 3:0. Mornar je uspio postići svoj prvi gol 2:02 prije kraja prve četvrtine, no nedugo nakon toga Vlaho Pavlić je tresao mrežu Mornara i odveo našu ekipu na predah s prednošću od +3. Druga četvrtina završila je rezultatom 6:2 u našu korist. Mornarovci su u trećoj četvrtini nastojali se vratiti u utakmicu, no ekipa Hrvoja Koljanina nije im dala priliku za odmor. Jugaši su stigli do zadnje četvrtine s velikom prednošću od 10:5, što im je omogućilo da utakmicu privode kraju bez previše napetosti.

Vlaho Pavlić je postigao svoj treći pogodak 5:35 prije kraja utakmice, a Mateo Benussi je zaključao rezultat na 13:6 samo pet sekundi prije kraja. Juniori Jug Adriatic osiguranja su s ovom pobjedom započeli veliko slavlje. Bravo, momci!

Mornar – Jug Adriatic osiguranje 6:13 (1:4, 1:2, 3:4, 1:3)

JUG ADRIATIC OSIGURANJE:  Nikša Brzica, Ivuša Burđelez 1, Mauro Prkoča, Maro Šušić 1, Jure Jarak 2, Mateo Benussi 3,Toni Mozara 2, Petar Kulaš, Dominik Lončarić, Patrik Kolak 1, Bruno Đuho, Vlaho Pavlić 3, Antoan Špilar, Ante Jerković.

Najbolji vratar završnog turnira je Ivan Mauro Čubranić (Primorje EB)

Za najboljeg igrača je proglašen Vlaho Pavlić (Jug Adriatic osiguranje)