Proglašeni su najuspješniji sportaši Grada Dubrovnika u protekloj, 2022. godini, u tradicionalnom izboru Dubrovačkog saveza športova, koje je održano u dvorani Studentskog doma.

Najuspješnija muška momčad 2022. godine je VK Jug Adriatic osiguranje.  Najuspješnijom ženskom ekipom proglašen je Ženski košarkaški klub Ragusa.

Priznanje za najmlađe osvojili su juniori (prvaci Hrvatske i pobjednici kupa) i mlađi juniori (osvajači kupa Hrvatske) Jug Adriatic osiguranja.

U međunarodnim uspjesima nagrađuju se sportaši koji su donijeli odličja Dubrovniku i Hrvatskoj.

To su naši reprezentativci Marko Žuvela, Loren Fatović, Filip Kržić i Toni Popadić koji su na prvenstvu Europe u Splitu osvojili zlatnu medalju.

Najbolji sportaš u protekloj godini je kapetan Jug Adriatic osiguranja Loren Fatović, koji je s Jugom osvojio naslov državnog prvaka, a uz to bio jedan od ključnih igrača u uspjehu hrvatske vaterpolo reprezentacije na Europskom prvenstvu u Splitu.