Ni nakon sedam odigranih kola LEN Lige prvaka, Jugaši ne znaju za poraz. Večeras je u gruškom bazenu snagu Juga osjetio aktualni europski prvak Olympiacos. Konačan rezultat je iznosio 10:6 (2:3, 4:1, 3:0, 1:2).

Sam početak nije dao nagovijestiti ovakav fantastičan kraj utakmice. Grci su poveli 2:0, ali su Jugaši ubrzo poravnali i tako se gol za gol igralo sve do sredine druge četvrtine kad je Jug došao do prvog vodstva. Prvo je Maro Joković postigao pogodak za 5:4, a potom je Daniil Merkulov donio svojoj momčadi prednost od dva pogotka razlike.

Treća četvrtina pokazala se ključnom. U tom periodu Grci su ostali bez postignutog pogotka. Kao i mnogo puta ove sezone, na vratima Juga bio je odličan Toni Popadić. Kada su Jugaši prelamali utakmicu, Popadić je sjajnim obranama zaključao svoj gol te je na kraju skupio 11 obrana.

Jugaši su večeras impresivno igrali u obrani te je Olympiacos tek nakon 15 minuta i 47 sekundi uspio prekinuti post u napadu. Tako je u posljednjoj četvrtini Emmanouil Mylonakis postigao šesti pogodak svoje momčadi, prvi u drugom poluvremenu. Do kraja smo vidjeli po jedan pogodak sa svake strane.

Momčad Juga večeras su predvodili Maro Joković i Hrvoje Benić. Postigli su po tri pogotka i zajedno su s Popadićem vodili svoju ekipu do pobjede. Osim njih, po jednom su se u listu strijelaca upisali Xavi Garcia, Daniil Merkulov, Luka Lozina i Loren Fatović.

Ovom pobjedom, momčad Vjekoslava Kobešćaka napravila je veliki korak prema plasmanu na Final 8. Jugaši su zadržali pet bodova prednosti ispred BPM Sport Managementa te su uz Pro Recco ostali jedina momčad s maksimalnim učinkom.