Vaterpolisti Vaterpolskog kluba Jug Croatia osiguranje bez velikog su napora porazili Jadran iz Splita rezultatom 7:12 (2:2, 0:3, 2:3, 3:4).

Splićani su bili ravnopravna momčad u bazenu tek u početnih osam minuta. U prvoj su četvrtini dva puta vodili, no Jugovi branići dva puta tresu mrežu Mate Anića te je nakon prvog djela utakmice rezultat 2:2.

Prvi odmor više je koristio Jugašima te smo u drugoj četvrtini gledali onu momčad Juga, koja je prije tri dana ostala neporažena u domu prvaka Europe. Obrana se ponovo podigla na ‘europsku’ razinu i Jadranaši su ostali bez postignutog pogotka u sljedećih devet minuta. Tada je na golu briljirao Toni Popadić. On je do kraja utakmice skupio 11 obrana i susret završio na čak 60% zaustavljenih protivničkih pokušaja. Dokaz odlične obrane je i činjenica da su Splićani iskoristili tek tri prilike s igračem više od trinaest mogućih. Za razliku od njih, Jugaši su večeras bili nadmoćni u tom segmentu igre. U šest napada s većim brojem igrača u polju, dubrovački vetrpolisti postigli su četiri pogotka.

Početkom drugog poluvremena gosti su se malo opustili te Anđelo Šetka i Ivan Krapić vraćaju svoju momčad u igru. Kako su se Jadranaši primakli na samo jedan pogodak zaostatka, momčad Vjekoslava Kobešćaka podiže razinu svoje igre. U tom periodu Jug postiže pet pogodaka u nizu i rješava pitanje pobjednika već početkom posljednje četvrtine. Do kraja smo gledali samo odrađivanje posla s obje strane.

Večeras je svoju momčad do pobjede predvodio Daniil Merkulov. Uz stopostotnu realizaciju postigao je četiri pogotka. Loren Fatović, Maro Joković i Hrvoje Benić po dva su se puta upisali u listu strijelaca, dok su Alexandros Papanastasiou i Luka Lončar dodali po jedan pogodak.

Ovom pobjedom Jugaši su se probili na treće mjesto Regionalne vaterpolo lige. Ispred njih je, uz vodeću Mladost, ostao Jadran Carine. Novljani imaju jedan bod prednosti ispred Juga, dok četvrtoplasirani Jadran iz Splita kasni jedan bod za dubrovačkim klubom. U sljedećem kolu Gruž će ugostiti Mornar Brodospas.