Prvi put nakon tri godine Jug Croatia osigranje neće igrati u finalu završnog turnira Lige prvaka. U polufinalnom dvoboju bolji od njih bio je talijanski prvak Pro Recco rezultatom 9:8 (3:2, 1:1, 2:2, 3:3).
Već u prvom napadu domaćin je poveo preko Figarija, a na drugoj strani uzvraća Renzuto za 1:1. Talijani preko Filipovića i Bodegasa bježe na 3:1, ali je u posljednjoj sekundi prve četvrtine Rašović iskoristio igrača više za 3:2.

Drugi dio obilježio je velik broj grešaka s obje strane i vrhunske obrane Tempestija i Bijača. Tek dva pogotka Di Fulvio za 4:2 i Benić za smanjenje na 4:3.

Početak treće četvrtine bio je kao iz snova. Najprije je Garcia s igračem više poravnao, a odmah potom je Fatović sa sedam metara pogodio za prvo vodstvo Juga; 5:4. Možda ključni trenutak utakmice dogodio se nepunih pet minuta prije kraja trećeg dijela kada su suci s pravom zamjene isključili Gitta i Lončara radi međusobnog udaranja. Jugaši su tako do kraja utakmice ostali samo s jednim centrom i bilo je jasno da će borba biti neravnopravna. Do kraja četvrtine Echenique i Di Fulvio vraćaju prednost na stranu Pro Recca tako da se u posljednjih osam minuta otišlo s rezultatom 6:5.

Molina je početkom posljednjeg dijela iz kontre pogodio za 7:5, ali se Jugaši nisu predali pa je Joković s igračem više ponovo smanjio zaostatak na samo jedan gol; 7:6. Jug se golom Fatovića već u sljedećam napadu ponovo vraća u igru, ali kada je Filipović dvije i pol minute prije kraja zabio iz peterca, povratka više nije bilo. Ivanković je postigao gol za konačnih 9:8, samo 27 sekundi prije kraja i više nije bilo vremena za promjenu rezultata.

Jugaši će sutra u 19,00 sati igrati za treće mjesto protiv Barcelonete koja je u prvom polufinalnom susretu poražena od Olympiacosa 6:4.
Finalna utakmica na rasporedu je u 20,30 sati

Genova, bazen Sciorba

Četvrtfinale LEN Lige prvaka

Suci: Naumov (Rusija), Alexandrescu (Rumunjska)

JUG CO – PRO RECCO 8:9 (2:3, 1:1, 2:2, 3:3)

Jug CO: Bijač (12 obrana), Macan, Fatović 2, Lončar, Joković 1, Garcia 1, Ivanković 1, Rašović 1, Renzuto 1, Žuvela, Benić 1, Lozina, Jarak. Trener: Kobešćak

Pro Recco: Tempesti (18 obrana), Di Fulvio 2, Mandić, Alesani, Molina 1, Bodegas 1, Ivović, Echenique 1, Figari 1, Filipović 3, Aicardi, Gitto, Volarević. Trener: Vujasinović