Jugaši su u polufinalu. U dramatičnoj četvrtfinalnoj utakmici svladali su aktualnog prvaka Europe mađarski Szolnok rezultatom 9:8 (2:2, 2:2, 2:2, 3:2). Ovo je već četvrti put u posljednje četiri godine kako prolaze među četiri najbolje europske momčadi. Prije dvije godine u Budimpešti Jugaši su postali prvaci Europe dok su lani u finalu izgubili upravo od Szolnokija.

Prva četvrtina
Nakon početnog ispitivanja snaga, Viktor Rašović otvorio je utakmicu pogotkom za 1:0. Uzvratio je Aleksić istom mjerom već u sljedećem napadu. Prednost na stranu Juga vratio je Xavi Garcia pogotkom u sitaciji s igračem više. Samo četiri sekunde prije kraja četvrtine, Batori je pogodio za 2:2.

Druga četvrtina
Početak druge četvrtine nije počeo dobro za Juga. U nepune dvije minute, preko Gocića i Batorija, Mađari bježe na 4:2. Nakon dosta promašaja s obje strane, Hrvoje Benić s igračem više smanjuje na 4:3, Marko Bijač brani peterac Aleksiću, a minutu i dvadeset sekundi prije velikog odmora Loren Fatović na asistenciju Garcije poravnava na 4:4 što je i bio konačni rezultat prvog poluvremena.

Treća četvrtina
Dobro je krenulo u trećoj četvrtini jer je Garcia ponovo s igračem više poslao loptu iza leđa Nagya za novo vodstvo Juga. Ipak, Mađari preko Zalankija i ponovo Batorija ponovo dovode Szolnok u prednost, ali je Rašović bombom, samo 35 sekundi prije kraja četvrtine, vratio rezultat u egal; 6:6.

Četvrta četvrtina
Ponovo su Jugaši, ovaj put preko Marka Macana došli u prednost, ali je Zalanki sredinom posljednjeg dijela ponovo vratio sve na početak. Rezultat 7:7 nije dugo stajao na semafori jer je Luka Lozina fantastičnim pogotkom s dva metra doveo Juga u novo vodstvo 8:7. Ključni momenat Jugove pobjede dogodio se 54 sekunde prije kraja kada je Luka Lončar na dodavanje Garcije s igračem više pogodio za 9:7. Mađari su do kraja preko Zalankija uspjeli smanjiti za konačnih 9:8. Slavlje Jugaša moglo je početi.

U polufinalu će sutra navečer s početkom u 20,30 Jug CO igrati protiv Pro Recca koji je tek nakon raspucavanja peteraca pobijedio Bresciju. U drugom će se polufinalu sastati Olympiacos koji je teškom mukom svladao Spandau rezultatom 6:5 i Barceloneta koja je potopila Eger s 9:4.

Genova, bazen Sciorba
Četvrtfinale LEN Lige prvaka
Suci: Schwartz (Izrael), Alexandrescu (Rumunjska)
JUG CO – SZOLNOKI VSC 9:8 (2:2, 2:2, 2:2, 3:2)
Jug CO: Bijač (8 obrana), Macan 1, Fatović 1, Lončar 1, Joković, Garcia 2, Ivanković, Rašović 2, Renzuto, Žuvela, Benić 1, Lozina 1, Jarak. Trener: Kobešćak
Szolnoki VSC: Nagy (6 obrana), Gocić 1, Batori 3, Zalanki 3, Jansik, Mezei, Aleksić 1, Younger, Hangay, Ćuk, Kis, Fulop, Kardos. Trener: Cseh