Dvije sekunde djelile su reprezentaciju Hrvatske od velike pobjede na gostovanju u Nišu.
Tada je Mandić s igračem više pogodio za 7:7 i osigurao raspucavanje petaraca u kojem su domaći igrači bili spretniji i na kraju pobijedili s konačnih 11:9.

Iako je na kraju u ustima ostao gorak okus radi krajnjeg rezultata jer je Hrvatska gotovo tijekom cijele utakmice bila u prednosti i s po tri gola razlike, možemo biti zadovoljni igrom naše reprezentacije.
Obrana na čelu s fenomenalmim Ivanom Marcelićem koji je skupio čak 16 obrana, funkcionirala je odlično gotovo tijekom cijele utakmice dok je u napadačkom dijelu nakon odličnog prvog poluvremena, u drugih šesnaest minuta stala realizacija, propustilo se puno šansi za zaključiti utakmicu.
Bez obzira na ovaj poraz, Hrvatska i Srbija su već osigurale nastup na završnom turniru Europa kupa u travnju sljedeće godine. Uzvrat ovih dvaju protivnika na rasporedu je u ožujku 2019.

SRBIJA – HRVATSKA 11:9 (1:3, 3:2, 1:1, 2:1 – 4:2)
NIŠ – Plivalište Čair. Gledatelja 2.000. Suci: Severo (Italija) i Voevodin (Rusija).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, V. Rašović, Ranđelović, Drašković, D. Pijetlović 2, Vico, S. Rašović, Jakšić, Filipović 3, Prlainović 1, S. Mitrović, B. Mitrović (11 obrana). IZBORNIK: Dejan Savić.

HRVATSKA: Marcelić (16 obrana), Macan, Fatović 2, Lončar, Joković 1, Čagalj, Vukičević, Bušlje, Miloš, Vrlić, Šetka, Garcia 2, Anić. IZBORNIK: Ivica Tucak

PETERCI: Srbija 0-2, Hrvatska 1-2.

OSOBNE POGREŠKE: Srbija 13, Hrvatska 14. ŽUTI KARTON: izbornik Tucak (26). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Drašović (22), Macan (24), Ranđelović (30), Čagalj (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Srbija 4-11 (36%), Hrvatska 4-11 (36%)

PETERCI: Joković – B. Mitrović brani; 8:7 Filipović; Vukičević – vratnica; 9:7 Prlainović; 9:8 Garcia; 10:8 Jakšić; 10:9 Fatović; 11:9 Mandić

SKUPINA D
Rezultati – 1. kolo: Hrvatska – Rumunjska 17:4; 2. kolo: Rumunjska – Srbija 6:13 i 3. kolo: Srbija – Hrvatska 11:9 (petercima)
Poredak: Srbija 5, Hrvatska 4, Rumunjska 0.