nas prati

Novosti
Prije 4 tjedna (srpanj 19th, 2017)

[SVJETSKO PRVENSTVO] Teško do novih bodova

Teškom mukom, Hrvatska je upisala nova dva boda na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. U utakmici drugog kola skupine ‘D’ hrvatski su vaterpolisti pobijedili Rusiju rezultatom 10:8 (1:3, 3:3, 4:1, 2:1).

Nakon loše igre u prve dvije četvrtine i zaostatka od dva gola (4:6), igrači izbornika Tucka su se probudili, i tijekom treće četvrtine po prvi put došli u vodstvo koje su uspjeli sačuvati do kraja utakmice.

Maro Joković predvodio je strijlce s 4 pogotka, kapetan Sandro Sukno dao je 3, a Loren Fatović, Anđelo Šetka i Ante Vukičević po jednom su slali loptu iza leđa Ivanova.

Hrvatska je nakon ove pobjede na prvom mjestu u skupini ‘D’,  i u utakmici posljednjeg kola protiv Japana koja se igra u petak s početkom u 13,30 sati, dovoljan će biti jedan bod za potvrdu prolaska u četvrtfinale s prve pozicije.