nas prati

Novosti
Prije 2 mjeseca (srpanj 7th, 2017)

[KUP RH KADETI] Prolazak u polufinale

Kadeti Jug Croatia osiguranja kroz iglene su se uši provukli u polufinale Kupa RH, koji se do nedjelje igra u Gružu. U utakmici 3., posljednjeg, kola skupine, reprizi finala Prvenstva Hrvatske ove zime, Jugašima je prolazak u polufinale visio do zadnje sekunde. Razlog ovoj konstataciji jest stanje na tablici. Nakon tri odigrana kola tri ekipe (Zadar, Jug CO, Mladost) imale su isti bodovni učinak, te se morala raditi nova tablica koja u obzir uzima samo međusobne oglede tih triju ekipa. Po Propozicijama je prvi kriterij bodovna uspješnost, no kako su sve ekipe međusobno imale po jednu pobjedu, drugi, ključni, kriterij bila je međusobna gol razlika u kojoj je kao pobjednik izašao Zadar s +1, Jug CO kao drugi s 0, i Mladost kao trećeplasirana momčad s -1 gol razlikom.

Dobro su mladići trenera Frana Karača krenuli u utakmicu. Poveli su 2:0, pa 3:1, no na prvi odmor se odlazi s minimalnom prednošću. U drugoj četvrtini totalni pad, bolje rečeno povratak Zadra, viceprvaka, u utakmicu serijom 3:0 i preuzimanjem vodstva (+2); vodstva kojeg do kraja nisu ispustili. No Jugašima ovo nije bio bilo kakav poraz. Zadrani su dva minuta prije kraja pogotkom s igračem više i odlaskom na tri pogotka prednosti (na trenutak) Jugaše izbacili iz borbe za medalju. Međutim, Matej Miloglav 12 sekundi prije kraja vraća zaostatak Juga na -2, što će, pokazalo se, biti dovoljno za drugo mjesto u skupini i prolaz dalje.

Tri igrača postigla su po dva pogotka na današnjoj utakmici; Roberto Radić, Hrvoje Zvono i Matej Miloglav.

Polufinale je na rasporedu u 19,00 sati protiv splitskog Mornara.