nas prati

Novosti
Prije 5 mjeseci (svibanj 26th, 2017)

[FINAL SIX] Jug CO je u finalu Lige prvaka

Vaterpolisti VK Jug Croatia osiguranje plasirali su se u finale Lige prvaka. Pobjedili su moćnog Pro Recca s 10:9 (4:2, 2:2, 3:4, 1:1).

Jugaši su po tko zna koji put pokazali da su prava ekipa. Držali se dogovora, bili mirne glave i kad je Recco nakon 4:2, 5:3, 6:4 došao prvo na 6:6, a zatim i poveo; odigrali su muški, Jugaški i zasluženo idu u finale.

Utakmica je krenula, kao i jučer, vodstvom 3:0. Prvo je zabio Joković, a potom i centarski par Ločar – Vrlić. Nakon pogotka Ivovića za smanjenje Reccovog zaostatka, Paulo Obradović uzvraća realizacijom igrača više. Do kraja prve četvrtine Sukno zabija za 4:2. Druga četvrtina prošla je u egalu, po dva pogotka sa svake strane, kod Juga Benić i Garcia, kod Talijana Di Fulvio i Filipović. Treća četvrtina opet donosi dramu. Recco s tri uzastopna pogotka prelazi u vodstvo (7:6), no Jugaši ne gube glavu, Marković izjednačava na 7:7, a Lončar ponovno donosi vodstvo Jugu. Garcia povećava na +2, ali ne zadugo; na zadnji predah odlazi se s +1  (9:8). Perrone na 5:41 do kraja ponovno povisuje na +2, a pokazat će se, konačni rezultat postavlja Filipović 4 minute prije kraja.

VK Jug CO: Bijač (9 obrana), Macan, Fatović, Lončar (2), Joković (1), Garcia (2), Marković (1), Pavličević, Vrlić (1), Perrone (1), Benić (1), Obradović (1), Popadić