Novosti
Prije 3 mjeseca (svibanj 26th, 2017)

[IZJAVE] Garcia: ‘Bili smo bolja ekipa’

Trener Vjekoslav Kobešćak:
‘Neočekivano smo poveli u prve dvije četvrtine, i nismo znali kako igrat protiv Olympiakosa kad se vodi 5 golova razlike. Nakon toga, dogodila se jedna crna rupa od 3-4 minute gdje su im ulazili šutevi iz vana, dok mi nismo uspjeli posložiti napad. Međutim individualna kvaliteta Xavija nas je s dva gola zaredom izvukla, no ovo nam se nikako ne smije sutra dogoditi protiv Recca jer će Talijani to itekako znati kazniti.’

Igrač Xavi Garcia:
‘Očekivali smo tešku utakmicu, ali nismo mislili da bismo mogli početi tako dobro. Odmah nam se otvorilo iako smo znali da imaju odličnu obranu te da će za svaki pogodak morati jako puno namučiti. Igrali smo odličnu obranu, i kad obrana tako dobro krene napad ide sam. Došla je treća četvrtina u kojoj nam je na par minuta zakržljao napad, oni su zabili par golova i za 3-4 minute su došli na 7:7.  Na time-outu smo rekli da moramo biti mirni, da ima još vremena. Smirili smo se, skoncentrirali i ponovno pošli na +3. Mislim da smo na kraju krajeva bili bolja ekipa danas.

Pro Recco je favorit natjecanja, i ovo nam se sutra ne smije dogodit. Dva smo puta igrali protiv njih ove sezone, dobro su se pripremali za utakmice s nama i nisu htjeli nikakva iznenađenja. Na njima je sutra imperativ a mi sutra idemo igrat najbolje kako znamo. Ostale su nam dvije utakmice do kraja klupske sezone. Među četiri najbolje ekipe smo svijeta i idemo uživat u sutrašnjoj utakmici i dat sve od sebe!’